Sorajans

Tolga Karel’den iktidarı öven Sermiyan Midyat için çok sert sözler

Tolga Karel’den iktidarı öven Sermiyan Midyat için çok sert sözler
9 views
10 Aralık 2020 - 5:21

Yıllardır Amerika’da yaşayan eski oyuncu Tolga Karel, Sermiyan Midyat’ın koronavirüs konusunda ABD’yi eleştirip Türkiye’yi övdüğü videoyla ilgili yorum yaparak, “S.ktirsin gitsin. Yaranmak için ne yapacağını şaşırmış” ifadelerini kullandı. Türkiye’de yıllar önce yayınlanan Yaprak Dökümü dizisiyle ünlenen ve daha sonra oyunculuğu bırakarak ABD’ye yerleşen Tolga Karel, oyuncu ve yönetmen Sermiyan Midyat’a, koronavirüsle mücadele konusunda ABD’yi eleştirip Türkiye’yi övdüğü videosu üzerinden sert bir yanıt verdi.

Karel, şahsi Instagram profilinde, bir süre önce birlikte olduğu kadına şiddet uyguladığı iddialarıyla gündeme gelen Sermiyan Midyat için, “S.ktirsin gitsin. Yaranmak için ne yapacağını şaşırmış it. Ben ne ekmek yediğim yeri kötülerim ne de memleketimi kimseye ezdiririm. Şunu da söyleseymiş ya videoda; Sermiyan Midyat, Türkiye’de kadın dövdüğünde elini kolunu sallaya sallaya geziyorsun, gel o kadına şiddeti burada Amerika’da yap bakalım nereden ne alıyorlar” dedi.

MİDYAT NE DEMİŞTİ?

Sermiyan Midyat, geçtiğimiz günlerde New York’ta çektiği bir videoda, yaklaşık 1 yıl sonra yurt dışına çıktığını söylemiş ve ABD’de koronavirüse karşı önlem alınmadığını ifade ederek Türkiye’ye övgüde bulunmuştu. Midyat, “Sağlık Bakanlığı’nın, hükümetin, Cumhurbaşkanımızın, gösterdiği hassasiyet, emek, çaba gerçekten teşekküre ve takdire şayan” ifadelerini kullanarak, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı da tweetinde etiketlemişti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Sorajans kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.