Süleyman Soylu Sesi Titreyerek Açıkladı

Süleyman Soylu Sesi Titreyerek Açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, sel fe-laketinin ya-şandığı Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu Bozkurt ilçesinde olan sel f-elaketinin bir önceki Dereli’ye göre 5 kat daha z-orlu bir süreç olduğunu belirtti. Bakan Kurum ise arama çalışmalarının devam ettiğini aktarırken, “Vatandaşımızın y-arasını en hızlı şekilde saracağız, hiç kimse merak etmesin” dedi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarından öne çıkanlar:

Rize, Arhavi, ondan önce Dereli’de sel fe-laketleriyle karşı karşıya kaldık. Ama benim gördüğüm en ağır sel fel-aketi burada. Şu ana kadar hem etkililik alanı hem de ş-iddeti açısından.

Buradaki tabloyu gördüğüm an hakikaten hem etkilendiğimi hem de bir kıyas olarak o saatten bu saate kadar hep arama kurtarma çalışmaları yaptık ve kendi zihnimde 5 Dereli gibi bir rakam çıkardığımı söyleyebilirim. Dereli’de karşı karşıya kaldığımız f-elaketin 5 misli bir süreç var burada. Etki alanı geniş, aynı zamanda vatandaşlarımızın karşı karşıya kaldığı r-isk yüksek.

Bu kurtarmalarda çocuk, yaşlı, sedyeye bağlı h-asta var; burada aileler, bebekler var. Akşam saat 8’e kadar arama kurtarma çalışmaları devam etti. Bozkurt’ta arama kurtarma çalışmalarında sona geldik diyebilmem mümkün ama arama kurtarma ekiplerimiz bu gece çalışmalarına devam ediyorlar.

Bu ilçe ikiye bölündü. İlçenin diğer tarafıyla bu tarafındaki i-lişki, iletişim, ulaşım bu sabah saat 4-5’e kadar yokmuş zaten. İki ayrı alanda iki ayrı çalışma gerçekleştiriliyor. Altyapı hasarları çok, esnafımızın karşı karşıya kalmış olduğu h-asar çok, vatandaşımızın etkilenmesi çok. Sayın Cumhurbaşkanımızın bize açık ve net talimatıdır: Vatandaşımızı m-ağdur etmeyin. Vatandaşımızın herhangi bir endişesi olmasın. Devlet buradadır. Ayni ve nakdi yardımlar AFAD üzerinden aktarılacak. Burayı yalnız bırakmayacağımızı, bu h-asarların, karşı karşıya kalınan mağduriyetlerin el birliğiyle giderileceğini vatandaşlarımızın bilmesini isterim. Bu tip fe-laketler olduğu zaman hemen bir değerlendirme yapılıyor, orada herhangi bir santral varsa HES p-atladı deniyor. Bir p-atlama söz konusu değil, çünkü p-atlayabilecek bir şey yok.

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.