Sorajans

Spahn: Aşıların mutasyona uğramış türe karşı da etkili olacağına inanıyoruz

Spahn: Aşıların mutasyona uğramış türe karşı da etkili olacağına inanıyoruz
9 views
21 Aralık 2020 - 8:46

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, Kovid-19’a karşı geliştiren aşıların mutasyona uğrayan yeni virüse karşı etkili olup olmayacağına yönelik bir soruya, “Aşıların yeni tür üzerinde de aynı şekilde etkili olacağını söyleyebiliriz” cevabını verdi. İngiltere’nin güneydoğusunda korona virüsünün daha hızlı bulaştığı belirtilen mutasyona uğramış halinin ortaya çıkması yeni bir panik dalgası yarattı. Yüzde 70 daha hızlı yayıldığı tespit edilen virüse karşı Covid-19 aşılarının etkili olup olmayacağına yönelik Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn’dan açıklama geldi.

Alman devlet kanalı ZDF’ye konuşan Spahn, Avrupa Birliği’ndeki uzmanların, Covid-19 aşılarının korona virüsünün mutasyona uğramış yeni türüne karşı da etkili olacağına inandıklarını belirtti.

Avrupalı otoriteler arasındaki konu ile ilgili konuşmalara işaret eden Spahn, “Şimdiye kadar mutasyona uğramış türle ilgili tüm bildiklerimizi göz önüne alırsak, aşıların yeni tür üzerinde de aynı şekilde etkili olacağını söyleyebiliriz” ifadelerini kullandı.

4 ÜLKEYE YAYILDI
İngiltere’de ortaya çıkan yeni korona virüsü türü, İngiltere’nin dışında Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika’da görüldü.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Sorajans kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.