Sorajans

Soylu’ya uyarı

Soylu’ya uyarı
11 views
06 Şubat 2021 - 1:41

Twitter’dan Soylu’nun 2 paylaşımına uyarı etiketi. Twitter, İçişleri Bakanı Soylu’nun 2 tweet’ine “nefret davranışı” ve “taciz içeren davranış” gereçkesiyle uyarı etiketi ekledi.
Twitter, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dün yaptığı iki paylaşıma uyarı etiketi koydu. Soylu, uyarı etiketi konulan ilk paylaşımı Boğaziçi Üniversitesi’ndeki rektör ataması protestolarına ilişkin.

Protestolar nedeniyle LGBTİ+’ları hedef alan Soylu, “Terör örgütlerine ve sapkın LGBT’ye koruma kalkanı oluşturan Twitter; Şahit oluyoruz ki, eline geçirdiği iletişim tekeliyle ülkelerin kimyasını, demokrasinin kimyasını, huzurun kimyasını bozmaya çalışmaktadır. Emperyalizmin bu oyuncağı, insanlığı teslim alamaz…” ifadelerini kullanmıştı.

Bu paylaşıma “Bu Tweet, nefret davranışı hakkındaki Twitter Kuralları’nı ihlal etti. Ancak Twitter, Tweetin erişime açık kalmasının kamu yararına olabileceğini belirledi” uyarısı getirildi. İçişleri Bakanı Soylu, paylaşımında ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kaldırılan tweet’ini paylaşmış ve Twitter’a tepki göstermişti.

Bu paylaşına eklenen etikette ise “Bu Tweet, taciz içeren davranış hakkındaki Twitter Kuralları’nı ihlal etti. Ancak Twitter, Tweetin erişime açık kalmasının kamu yararına olabileceğini belirledi” ifadeleri kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Sorajans kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.