Şöhreti Bırakıp İnzivaya Çekilen Ünlüler

Şöhreti Bırakıp İnzivaya Çekilen Ünlüler

Şanı şöhreti bırakıp kendilerine yeni hayat kuran ünlüler… Bu kişiler bir zamanlar ekranların vazgeçilmez yüzleriydi. Kariyerinde başarılı olan bu ünlü isimler bir gün sahip oldukları ünü bir kenara bırakıp yepyeni hayatlara geçtiler.

Oyunculuğu Zirvede Bırakan Ünlü İsimler Şimdilerde Ne Yapıyor? Bir dönemin şöhret isimleri, çeşitli nedenlerden dolayı oyunculuk, sahne kariyerine son verip, herkesten uzak bir hayatı tercih etti. Bu ünlülerin bazıları işi gücü bırakıp doğal hayatını tercih edip köye yerleşti, bazıları ülke değiştirdi, bazıları sektörü bırakıp çeşitli sektörlere yönelmeyi seçerken bazıları ise sosyeteye girdi.

Ünlülerin sanat kariyerini bırakmasında pek çok sebep var. Bu sebeplerden en sık rastlanan ise ‘tükenmişlik sendromu’. Ünlülerin bize yansıttığı ışıltılı hayatın dışında yoğun bir tempo içerisinde geçirdikleri iş hayatları onları zaman zaman çıkmaza sokabiliyor. Yoğun set hayatları, sevildikleri kadar nefret eden kişilerinin sosyal medya hesaplarından uyguladığı psikolojik şiddet, şöhret isimleri, normal şartlarda kariyerinden, arkadaşlıklarından veya aile etkileşimlerinden aldığı keyfi ve başarı duygusunu azaltan ve bireysel kimliğin kaybedildiğine inanılmasına yol açan bir zihinsel ve fiziksel tükenme durumu olan ‘tükenmişlik sendromu’nu yaşatabiliyor.

Kimi bu sendromun ardından kariyerine son verirken kimi de bir müddet uzaklaştıktan sonra işlerine kaldıkları yerden devam ediyor. Şöhret dünyasını bırakıp hayatlarına yeni bir yol çizen ünlüler kim? Bir zamanların en ünlü isimleri onlardı… Şimdi ne yapıyorlar?

Bir zamanlar televizyonlarda hep onları görürdük, merakla takip edilirlerdi. O isimlerden çoğu kendi köşesine çekildi. İşte şöhret isimlerin son halleri… Gelin hep birlikte şanı şöhreti bırakan ünlüleri ve şimdiki hayatlarını inceleyelim. Bir zamanların efsane ismi Özgü Namal, evlendikten sonra oyunculuğu bırakarak, eşi ile iki çocuğuyla birlikte Muğla Köyceğiz’e yerleşti

Esra Akkaya Mahallenin Muhtarları dizisinde “Şirin” rolü ile zihinlerde yer edinen sonrasında pek çok film ile dizide rol alan tiyatro, sinema ile dizi oyuncusu Esra Akkaya, İstanbul’dan kaçarak Etiyopya’dan evlatlık çocuğu Can Alex ile beraber Bodrum’a yerleşti Sıla dizisiyle adını duyuran Mehmet Akif Alakurt’ta kariyerinin en tepesindeyken inzivaya çekilen isimlerden. Bir çiftlik alan Alakurt, şimdilik oyunculuk sektörüne geri dönmeyi düşünmüyor.

Yasemin Özilhan Doktorlar dizisinde canlandırdığı Eda karakteriyle akıllarda kalan güzel oyuncu, İzzet Özilhan dünya evine girdikten sonra sessiz sedasız bıraktı. Sosyetik bir hayat süren Yasemin Özilhan ile ilgili, ”zengin kocayı buldu niçin oyunculuğa devam etsin” yorumları peş peşe yapılmıştı.Oyunculuğu bıraktığını açıklayan Yağmur Atacan bugünlerde H20 Marine isimli bir firma kurarak oyunculuktan iş insanlığına geçti.

Arda Kural Arda Kural, yaşadığı psikolojik problemlerin ardından sokaklara düşmüştü. Popüler kültüre hizmet etmeyeceğini belirten Arda Kural bugünlerde İstanbul Büyükçekmece de yaşamına devam ediyor

Aysun Kayacı Kariyerinde zirvedeyken, aniden her şeyi bırakıp ortadan kaybolan güzel isim Aysun Kayacı da evlendikten sonra kariyerini bırakan isimlerden. Ünlü isim bankacı eşi Efe Kapancı ile Dubaide yaşıyor. Şimdilerde el ve plaj çantası tasarlayan Pınar Tuncegil, pazarda tezgah kiralayarak tasarımlarını satıyor

Uzel Sanatçı Uzel, başından geçen bir aşk yüzünden de ülkeyi terk ederek Güney Afrika’ya yerleşti.

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.