Sorajans

Sakık’tan Ağıralioğlu’na: İsmini değiştirme güzel taşıyorsun

Sakık’tan Ağıralioğlu’na: İsmini değiştirme güzel taşıyorsun
14 views
04 Ocak 2021 - 4:19

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu’nun bazı HDP’li siyasetçilerin isimlerine ilişkin söylediği “Bu isimlerin manasına sadakat gösterin” sözlerine Sırrı Sakık sosyal medya hesabından yanıt verdi. Sakık, “TDK’ya göre “Yavuz” isminin bir diğer anlamı da “kötü, fena”. Değiştirme hiç, güzel taşıyorsun” dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, katıldığı bir televizyon programında bazı HDP’lilerin isimlerine ilişkin “Selahattin, Sırrı, Hasip, Fatma, Emine ismini çok görüyorum. Bu topraklardaki aidiyet dünyamızın, kültür dünyamızın isimleridir. O yüzden ben birkaç defa zikrettim ki, ya annelerinizin babalarınızın sizin kulaklarınıza okuduğu bu isimlerin manasına sadakat gösterin, milletin beraberliğine yürüyün ya da yaptığınız şenaate uygun isimler alın kendinize” ifadelerini kullanmıştı.

Yavuz Ağıralioğlu’nun bu sözlerine eski HDP milletvekili Sırrı Sakık, sosyal medya hesabından cevap verdi.

Sakık, Gazete Duvar’ın haberini alıntılayarak yaptığı paylaşımında “TDK’ya göre “Yavuz” isminin bir diğer anlamı da “kötü, fena”. Sen bu ismin anlamına uygun hakkı teslim ediyorsun. Değiştirme hiç, güzel taşıyorsun” ifadelerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Sorajans kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.