Sorajans

Rusya: Türkiye’ye S-400 yaptırımı, ABD’nin rekabet becerisinden yoksunluğuna işaret ediyor

Rusya: Türkiye’ye S-400 yaptırımı, ABD’nin rekabet becerisinden yoksunluğuna işaret ediyor
7 views
16 Aralık 2020 - 22:50

Rusya, ABD’nin Rus yapımı S-400 hava savunma sistemi satın alması nedeniyle Türkiye’ye yaptırım uygulamasını bir kez daha eleştirdi. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, yaptırımlar için “Oyunu kurallarına göre oynayarak rekabet edemediklerinin bir başka göstergesi” dedi

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Rus yapımı S-400 hava savunma sistemlerinin alınması nedeniyle ABD’nin Türkiye’ye getirdiği yaptırımları eleştirdi. Zaharova, “Bu, oyunu kurallarına göre oynayarak rekabet edemediklerinin bir başka göstergesi” dedi.

Sputnik’in aktardığına göre Zaharova, “Bu nedenledir ki kendilerine rekabet üstünlüğü sağlamak adına birtakım adımlar atıyorlar, bu adımların yasadışı olmasını da önemsemiyorlar. Sözünü ettiğim yasadışı adımlardan biri de, askeri-teknik alanda uygulama kararı aldıkları tek taraflı yaptırımlardır” diye konuştu.

Rus sözcü, ‘ABD’nin bu davranış şablonunu medya ve enerji alanlarında da uyguladığını’ belirterek, “Her yerde aynı anlayışla davranıyorlar; kendilerinin, kendi üreticilerinin ve kendi iş insanlarının işlerini kolaylaştırıyor, onlara yardımcı oluyorlar” ifadelerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Sorajans kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.