Sorajans

Onlar kim oluyor…

Onlar kim oluyor…
8 views
04 Şubat 2021 - 6:36

Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu: Twitter’a reklam y-asağı başladı peşinden bant daraltılması gelecek Twitter’a tepki gösterip “Onlar kim oluyor ki İçişleri Bakanımızın tweetini engelleyecek” diyen Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu Twitter’a yönelik reklam y-asağının başladığını, peşinden bant daraltılması geleceğini açıkladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye’ye temsilci atamayan sosyal medya uygulaması Twitter’a reklam yasağı yaptırımının uygulanmaya başlandığını ve yakın zamanda bant daraltmanın da geleceğini açıkladı. Karaismailoğlu, PTT’nin Ankara Ahlatlıbel Sosyal Tesisleri’nde gazetecilerle kahvaltılı toplantıda bir araya gelerek gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

‘ONLAR KİM OLUYOR Kİ İÇİŞLERİ BAKANIMIZIN TWEETİNİ ENGELLEYECEK’
Pandemide siber saldırıların arttığına işaret eden Bakan Karaismailoğlu, sosyal medya düzenlemesinin de bununla ilgili bir uygulama ve istihbarat açısından da önemli bir konu olduğunu söyledi. Türkiye’nin Twitter ile ilgili yaptırımlarına değinen Karaismailoğlu, reklam yasağının başladığını ve peşinden bant daraltılması geleceğini vurguladı ve şunlar söyledi: “Biz bir temsilci ve muhatap istiyorduk. Uygunsuz ve kişilik haklarına saldıran mesajların önlenmesine yönelik, ülke güvenliğiyle ilgili bir konuydu. Siber güvenlik de bunun bir parçası. Süreç devam ediyor. Yaptığımız çok doğru bir iş. Avrupa ve başka ülkeler de bizimle birlikte aynı senaryoları uygulamaya başladı. Konunun önemini anladılar. Twitter’ın kendi bileceği bir iş. Onlar kim oluyor ki İçişleri Bakanımızın tweetini engelleyecek.” (AA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Sorajans kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.