Sorajans

İYİ Partili Subaşı’ndan hedef alınmasına ilişkin açıklama

İYİ Partili Subaşı’ndan hedef alınmasına ilişkin açıklama
9 views
11 Ocak 2021 - 16:57

AYM ve AİHM kararları uygulanması gerektiğini söylediği için hedef alınan İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, doğruları söylemeye devam edeceğini belirterek, “Her tereddüt sadece iktidarın cüretini arttırır” dedi.

Anayasa Mahkemesi (AYM) ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararlarının uygulanması gerektiğini söylediği için hedef alınan İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, yazılı açıklama yaptı. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “yargı reformu” sözlerine atıfta bulunan Subaşı, “Hazırlanan teklifler önce Adalet Komisyonu’na ve sonra Meclis Genel Kurulu’na geldi, konuştuk, tartıştık ama daima Beştepe’den geldiği gibi Komisyon’dan ve Genel Kurul’dan geçti. Çünkü artık Meclis’in işlevi kalmamıştı. Yani yürütme gibi yasama da artık sistemin tümüyle kontrolünde denilebilir” dedi.

Katıldığı bir televizyon programında “Her kiminle ilgili olursa olsun AYM ve AİHM kararları tabii ki uygulanmalıdır” dediği için “Demirtaş’a özgürlük” diyen “Milliyetçi İYİ Parti’nin milletvekili diye” saldırılara maruz kaldığını aktaran Subaşı, HDP legal mi sorusuna ise, “TBMM çatısı altındaki her parti legal sayılır, öyle değilse devlet görev ve sorumluluğunu yerine getirmiyor demektir” dediğini belirtti. Siyaset yaptığı süre boyunca doğruları söylemeye devam edeceğini ifade eden Subaşı, “Her tereddüt sadece iktidarın cüretini arttırır. Karşı çıkmak halkın gerçekleri daha çabuk anlamasını sağlar. Aksi halde toplumun zihnini bulandırmak hep kolay olacaktır” diye belirtmişti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Sorajans kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.