Sorajans

Pet Shop

HDP’li Taşdemir: AKP’nin yalanlarına karnımız tok

HDP’li Taşdemir: AKP’nin yalanlarına karnımız tok
57 views
13 Temmuz 2021 - 6:15

Iğdır’da halk buluşmasında konuşan Dialn Dirayet Taşdemir, Erdoğan’ın ‘Masayı biz devirmedik’ sözlerine ilişkin “Masayı devirenler, Kürtlere karşı zülüm yapanlar onlardı. Söyledikleri sözleri geri alıyorlar çünkü bekledikleri gibi Kürt halkı geri adım atmadı. Bunların yalanlarına karnımız tok” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Iğdır İl Örgütü tarafından merkeze bağlı Özdemir (Panîk) köyünde halk buluşması gerçekleştirildi. Buluşmaya HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, Van Milletvekilli Murat Sarısaç, Iğdır Milletvekili Habip Eksik, PM üyeleri ve partili yöneticilerin yanı sıra yoğun halk katılımı yaşandı.

Köyde gerçekleşen halk buluşması öncesi kent merkezinde esnaf ziyareti gerçekleştiren HDP’li heyet ardından köye geçerek halk buluşması gerçekleştirdi. Buluşma öncesi jandarma köyün 4 bir tarafını zırhlı araçlarla tuttu. Buluşmada çocuklar sarı, yeşil ve kırmızı renklerle yüzlerini boyadı. Halk toplantısı öncesi halk çalınan şarkılar eşliğinde halaya durdu.

‘GEMİ LİMANA ULAŞACAKTIR’

Halk toplantısında ilk olarak söz alan HDP Iğdır Milletvekili Habip Eksik, HDP fikriyatının tüm Türkiye’de yaşamsallaştığını belirtti. HDP’lileri korkutmaya çalışanların bunu asla başaramayacağını ifade eden Eksik, “HDP’li tek bir kişi dahi kalsa bu gemi limana ulaşacaktır. HDP, halklar ve demokrasi güçleri kazanacaktır” dedi.

‘AKP MAFYAYA TESLİM OLDU’

Van Milletvekilli Murat Sarısaç da AKP’nin kendisinden önceki diğer iktidarla gibi, Kürt sorununu ve Kürtleri tanımadığını belirterek, AKP’nin “Kürt sorunu benim sorunumdur” sözlerini hatırlattı. AKP’nin Kürt halkının desteği ile iktidara gelebildiğini kaydeden Sarısaç, sonrasında AKP’nin MHP ve mafyaya teslim olduğunu söyledi. AKP’nin dağılma eşiğine geldiğine de dikkat çeken Sarısaç, “AKP kendi içinde de parçalanmış ve ancak bu gün işte gelip Diyarbakır’da gelip birkaç söz söyleyip Kürtleri kandıra bileceğini sanıyor. Bu gün geldiği hal acizliğinin ispatıdır. Kürt halkına karşı yenilgisinin itirafıdır. AKP’nin bu gün zorbalıktan başka başvurabileceği hiçbir yol kalmamıştır. AKP’nin savaş dışında halka hiç bir şey vaat edemiyor. Buna karşı HDP fikriyatı tüm herkese bir güvence olmuştur ve halkalara umuttur. Biz gücümüzü halkımızdan alıyoruz. Yanımızda Kadın özgürlükçü paradigmayı savunan, demokrasiyi savunanlar var. Halkın rızasını kaybeden hiçbir güç ne kadar zor aygıtlarına da sahip olsa ayakta duramaz” diye konuştu.

‘DEVLETİ DEVLET OLMAKTAN ÇIKARMIŞLARDIR’

Son olarak konuşan HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir ise, sözlerine İzmir HDP il binasında yapılan saldırı sonucu katledilen Deniz Poyraz’ı anarak başladı. Yapılan saldırı ile HDP’ye dönük bir katliam planı olduğunu ifade eden Taşdemir, Poyraz’ı katleden şahsın eğitilen bir kişi olduğuna dikkat çekti. Taşdemir, “Biz bu topraklarda faşizme karşı halkın birlikteliğini savunuyoruz. 7 Haziran’ın intikamını almaya çalışıyorlar. Bu nedenle halkımıza saldırıyorlar. Devleti devlet olmaktan çıkarmışlardır. Bütün zulümleri ile çetelerle saldırıyorlar. ‘Kimse HDP’nin adını dahi anmayacak’ diyenler şuan büyük bir yanılgı içindeler” ifadelerini kullandı.

‘BUNLARIN YALANLARINA KARNIMIZ TOK’

Taşdemir, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Diyarbakır’da yaptığı konuşmada, ‘Masayı biz devirmedik. Biz barış istiyorduk’ sözlerinin büyük bir yalan olduğunu söyledi. Taşdemir, “Masayı devirenler süreci buzdolabına koyduk diyenler onlardı. Kürtlere karşı zülüm yapanlar onlardır. Söyledikleri sözleri geri alıyorlar çünkü bekledikleri gibi Kürt halkı geri adım atmadı. Bunların yalanlarına karnımız toktur” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Sorajans kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

GiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeket

v+)^~Z0jh"*'~,^vt"vt j~mr+ZZKbWzԡ޵(h j~mr+(/wG2wV֫nVحgzYv*2wVwb+q%j j~mr+(/z[G2wV֫nVح^v*2wVnb+q%j j~mr+(/v~zX+q%jZZKbWbb+q%jezXyبjIZ j~mr+(/镫-Oj.2wVzە+ezZؤb+q%jejbGƤ j~mr+(/yؾr('zg+q%jjjy-^bwzƤyآ鞣+q%j j~mr+(/־bƤ⵪zە+ezmjGƤ֤yبjIZ j~mr+(/yؾ욅~ejjjy-^b욅djZGDzjej j~mr+(/k9ޖ/yؾejjjy-^zXyؤjZbbej j~mr+(/镫-Oyؾejjjy-^V)$yؤjZZؤbej j~mr+(/yؾ݊֬"zە+ezGv*z֬$yؠ{7bgjɚ j~mr+(/yؾ*jVjV֫nVحv+kZZ֬i$WGjVj֡i." j~mr+(/yؾm뫺y^+ZZKbWy؛j|y^)v&ڟ*+W j~mr+(/zOyؾejjjy-^ښ)$yؤjZǫjhbej j~mr+(/趉)>bF⵪zە+ezhbGF趉)$yؤjZ j~mr+(/Ǿޖ/yؾ鮵zە+ez)z֧zXyؤkǭjwGK j~mr+(/z^v/jf֫nVح^׫-z j~mr+(/jjZ&v/{zjjy-^j|GJ'zWFjYv)(ǫ^/ j~mr+(/yؾm"뫺y^+ZZKbWy؛jIWGz j~mr+(/镫-Oj.2wVJ)zKZZKbW-Iˤ+q%jejbFr(jIZ j~mr+(/䢗bڳ隒)޲+ZZKbW$yح)޲))zIv+kjfw j~mr+(/yؾn&ޮzە+ezGz'Gz' j~mr+(/yؾڕbzە+ezGۯjWGۯjW j~mr+(/jX֧zXbK֫nVح{Zbb鮑gޖ)v). j~mr+(/݊Ϣ/Ƥ⵪zە+eyآ))zJ2wVv(J^Ƥ j~mr+(/䢗{(֫nVح)zHZVjy^'"jfr/ j~mr+(/䢗v*{Zf֫nVح)zHثZf݊&j j~mr+(/z֥J)zOjZ+ZZKbWz֥ejd$jZ j~mr+(/zOF⵪zە+ezǫjhejJ^F j~mr+(/䢗DzjF⵪zە+ezJ^Dzjej)zKɨZF j~mr+(/镫-OF⵪zە+ezZؤejejbJ^F j~mr+(/趉)>^V֫nVح-fI)zIV&jؤej j~mr+(/䢗,z˚V֫nVح)zF.jZJ^,z˚V j~mr+(/䢗%zojϬjb+ZZKbWW,jZ⒗zI^FkW j~mr+(/䢗jh⵪zە+ezJ^jhy^))zK⵩z j~mr+(/䢗k8G{뫺y^+ZZKbW)j⒗+dzwW j~mr+(/䢗KjOjb+ZZKbW$VkWJ^KjKz j~mr+(/䢗 3Ơ("zە+ezJ^ jZ⒗;z j~mr+(/䢗Ơ)>⵪zە+ezJ^ƥz,jY+W j~mr+(/䢗׫۲hjjy-^u&ڒj⒗u&ڒj j~mr+(/䢗Ʀ槕⵪zە+ezJ^j)zF槕 j~mr+(/jJ)zOjHzە+e{&)zFڒjɫJ^z j~mr+(/䢗ozjjy-^m&y^))zFڒj j~mr+(/'$J)zOvezjjy-^؜J^ez'$vY^/ j~mr+(/ݢ~^Y^+ZZKbW^J^ez^J^ez j~mr+(/亻Y(>ۥ⵪zە+ezKۥ)zGefJ^ez j~mr+(/䢗⵪zە+ezJ^z/W j~mr+(/䢗GI^+ZZKbW$zh⒗颒W j~mr+(/jjZ&(>z޲+ZZKbWjjZ&z޲)ɩd${ j~mr+(/jbJ)zO{֫nVح욖J^J'zȲjY)zI(ǫ" j~mr+(/zج)^(ǫ"zە+e{'Hz޲,)"J^J'zȿ j~mr+(/{ɫ>^隙"zە+ezJ'{&&jfzɩ)zI? j~mr+(/jjZ&(>+ZZKbWjjZ&FjY)zI? j~mr+(/yؾڕ~zhjjy-^bڕ^ئy^)v+n^譊j j~mr+(/yؾr('zgy^'"zە+ezG)ޙ{(zv(zgr* j~mr+(/bnW֫nVح/bvY^+/bvY^/ j~mr+(/ݢ~bnW֫nVحhjWbvY^'hjWbvY^/ j~mr+(/yؾn+$zjjy-^bn+$)^)v&K j~mr+(/yؾۥ⵪zە+ezGezy؝W j~mr+(/yؾ&jȭjjy-^b&jv+Zf j~mr+(/yؾ~zە+ezGm;yج3 j~mr+(/yؾ+Z)zjjy-^b+Z)zyد֦y^/ j~mr+(/jbJ)zOjf֫nVح욖J^fj̚J^fj j~mr+(/j,^隙"zە+ez֡&jfe9)zI? j~mr+(/qG隙"zە+eyv)qڑb j~mr+(/jG(ǫ"zە+e{&v)(ǫ"ɫGJ'zȿ j~mr+(/zج)bJ'zȭjjy-^b)yؤ{'Hbz޲/ j~mr+(/ȫ-+>bJ'zȭjjy-^jGJ'zȤZfbz޲/ j~mr+(/mزzߤfjȭjjy-^(!زz)zI%mv,J^fj j~mr+(/qfj֫nVحjvjfqڙ j~mr+(/鮊ejjJ)zOjf֫nVحkZ&)zI)ej|&jf j~mr+(/鮊ejfjȭjjy-^)&jf)&jf j~mr+(/鮊ejjG隙"zە+ezVɫGfjkZ&v)? j~mr+(/(ޟ욾bfjȭjjy-^z|yئjfz|yئjf j~mr+(/w욾^隙"zە+ezwrjwrj j~mr+(/w욾bfjȭjjy-^ܚyئjfܚyئjf j~mr+(/&Ƨfjȭjjy-^Ƨy)zI+&qJ^fj j~mr+(/鮊ejjfjjy-^)jfejy j~mr+(/q&濫fjȭjjy-^iƧk&)zIqɫJ^fj j~mr+(/zjfjjy-^zy+7 j~mr+(/yؾ+ZZKbWyئjfb j~mr+(/&ƧjG隙"zە+ez2jW)jb2jW)jb j~mr+(/&Ƨyؾ+ZZKbW&qGfjɩ\jxb j~mr+(/&Ƨjfjjy-^Ƨyɩ\jx j~mr+(/jϤyؾ⵪zە+e{&yئjfjb j~mr+(/j,bfjȭjjy-^e9v)-jlGfj j~mr+(/~>bfjȭjjy-^kGfjޖ$yئjf j~mr+(/zج)bfjȭjjy-^b)yئjfb)yئjf j~mr+(/jbG隙"zە+e{&b&b j~mr+(/ȫ-+>bfjȭjjy-^jGfj,VYyئjf د