Sorajans

Hafter, 69’uncu bağımsızlık gününde Türkiye açıklaması

Hafter, 69’uncu bağımsızlık gününde Türkiye açıklaması
3 views
30 Nisan 2021 - 9:10

Libya’da gayrimeşru sila’hlı güçlerin lideri Hafter, 69’uncu bağımsızlık günü töreninde açıklama yaptı. Libya’da gayrimeşru sila’hlı güçlerin lideri Hafter, 69’uncu bağımsızlık günü töreninde açıklama yaptı. Türkiye’ye yönelik haddini aşan ifadeler kullanan Hafter, Türk a’skerinin ülkedeki varlığı yüzünden barış olmayacağını iddia ederek, “Tüm kuvvetlerimizi Libya’daki Türk kuvvetlerine karşı s’avaşa hazır olmaya çağırıyorum” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Libya’da meşru Trablus hükümetine destek vermek için bu ülkede bulundurulan Türk a’skerlerinin görev süresini 18 ay daha uzatırken Bingazi merkezli gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter, Türkiye’ye yönelik hadsiz açıklamalarda bulundu.

“TÜM KUVVETLERİMİZİ S’AVAŞA HAZIR OLMAYA ÇAĞIRIYORUM”Libya’nın 69’uncu bağımsızlık günü törenlerinde yaptığı konuşmada Hafter, Türk a’skeri ülkede var oldukça barış olmayacağını iddia ederek, “Tüm kuvvetlerimizi Libya’daki Türk kuvvetlerine karşı s’avaşa hazır olmaya çağırıyorum” dedi. ÜLKEYİ A’TEŞE ATTI

Trablus’taki Ulusal Mutabakat Hükümeti’nin Savunma Bakanı Salah en-Nemruş ise 4 Nisan 2019’un bir daha yaşanmasına izin vermeyeceklerini söyledi. Hafter, Trablus’u ele geçirmek için 4 Nisan 2019’da sal’dırı emri vermiş ve 14 ay süren sal’dırılarda ülkeyi şiddet sarmalına sürüklemişti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Sorajans kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.