Sorajans

Fahrettin Koca’dan açıklama

Fahrettin Koca’dan açıklama
6 views
13 Haziran 2021 - 16:17

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronav-irüs (Covid-19) a-şısının Aile hekimleri merkezinde yapılacağını duyurdu. Bakanlık verilerine göre, Covid-19’la mücadele kapsamında uygulanan ikinci doz aşı miktarı 13 milyon 205 bin 812 oldu. Toplam a-şı miktarı 31 milyon 52 bin 924’e ulaştı.

A-şı çalışmalarına i-lişkin sosyal medya hesabından yeni açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ”A-şıya erişimde yeni kolaylıklar var. Biontech a-şısı için artık kamu ve özel hastanelerle birlikte Aile hekimlerimiz de devrede. Bugünden itibaren e-nabız ve MHRS üzerinden randevu alabilirsiniz. Bu güce güvenin” i-fadelerini kullandı.

TÜRKİYE’NİN A-ŞI TEDARİĞİ

Çin’den gelen Sinovac a-şılarında yaşanan tedarik sorununun ardından Sağlık Bakanlığı, Pfizer/BioNTech’le yeni alım anlaşması yaptı. Pfizer ve BioNTech’ten yapılan açıklamada, daha önce yapılan anlaşmayla kararlaştırılan 30 milyon dozun üzerine Türkiye’ye 30 milyon dozu opsiyonlu olmak üzere 90 milyon doz ilave a-şı tedarik edileceği belirtildi. Açıklamada, toplamda 120 milyon doz a-şının, 2021’de dağıtılmasının beklendiği kaydedildi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Sorajans kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.