Sorajans

Cübbeli Ahmet Canlı Yayında Söylediği Sözlerin Ardından İlk Kez Konuştu

Cübbeli Ahmet Canlı Yayında Söylediği Sözlerin Ardından İlk Kez Konuştu
8 views
20 Ekim 2021 - 5:41

Cübbeli Ahmet, Ahmet Hakan’ın programına katıldı. Ses getirecek sözler söyledi. “Çocuklarınızı imam hatip lisesine ve ilahiyata göndereceğinize düz okullara gönderin.” Konuya dair tüm detaylar haberimizde… Cübbeli Ahmet Hoca lakabıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, dün akşam Ahmet Hakan’ın programına katılarak bazı açıklamalarda bulundu. Sözleriyle gündeme düştü.

İMAM HATİP LİSELERİNE GÖNDERMEYİN Ahmet Mahmut Ünlü, namıdeğer Cübbeli Ahmet, Ahmet Hakan’ın canlı yayın programına katıldı. Çarpıcı başlıklı konuların konuşulduğu programda Cübbeli Ahmet şu sözleri cümlesine ekledi. “Çocuklarınızı imam hatip lisesine ve ilahiyata göndereceğinize düz okullara gönderin.” Bunun üzerine oldukça şaşıran Ahmet Hakan “Aaaa niye?” sorduğunda Cübbeli’nin cevabı ise “Daha az hasarla çıkarlar” şeklinde olur.

DAHA AZ HASARLA ÇIKARLAR “Düz okullara gönderin daha az hasarla çıkar. Ben bunu gördüm denedim. Bütün çevremdeki insanlar çocuklarımızı gönderdik, kız çocuklarımız geliyor; hocaya sahabeye hakaret, hadis, mezhep yok… Yani müfredat işlemiyor. Müfredattaki şeye yorum katıyor. Hangi cemaate bağlıysa veyahut mezhepsizlik, reformist, mealcilik akımı her neyse orayı empoze etmeye çalışıyor. Bugün ilahiyatta benim reddiye yaptığım adamlardan ‘Kuran değişsin’ diyen adam şu an da Ankara İlahiyat’ta hoca…”

CANLI YAYINDAKİ SON SÖZLERİNİN ARDINDAN İLK KEZ KONUŞTU Canlı yayında en son söylediği sözler üzerine büyük tepki çeken Cübbeli Ahmet, bu kez de farklı bir konuyla gündeme geldi. İmam Hatip Lisesine giden babayla yaptığı konuşmanın ardından şu sözleri söyledi “Kız çocuğu adet halinde. Erkek hoca, gelmiş çocuğu zorluyor. Ya ben adet halindeyim demek zorunda kalıyor, yüzü kıpkırmızı olmuş, ağlayarak çıkmış sınıftan” şeklinde konuştu.

ADET HALİNDEYİM DEMEK ZORUNDA KALIYOR Son sohbetinde neden bu tarz söylemlerde bulunduğunu şu sözlerle anlattı. “Adet halindeki kızlarımıza imam hatiplerde bazı hocalar, kız çocuğu adet halinde… Erkek hoca, oku bakalım Kur’an’dan şurayı.. Kızcağız mırın kırın ediyor. Bunu babası anlattı.. Niye okumuyorsun, oku.. Bilmem ne.. Yahu anlasana be ya! Bir şey diyeceğim şimdi ya. Ne anlayışsız bir adamsın, inat, reformist. Çünkü abdestsiz Kur’an tutulur kafasında bazıları… Gelmiş, çocuğu zorluyor. Müsait değil anlasana… Okuyacaksın… Bağırıyor çocuğa… Ya ben adet halindeyim demek zorunda kalıyor, yüzü kıpkırmızı olmuş, ağlayarak çıkmış sınıftan.”

SARSMAK İÇİN, KENDİNİZE GELİN DEMEK İÇİN DEDİM Kurumların düşmanı olmadığını söyleyen Cübbeli Ahmet, “Ama bu bir sallamak için bir sarsmak için, bir kendinize gelin demek için. Ağzımdan öyle çıktı. Bazı kişilerin yaptığı, tümüne mal edilmez. Haklısınız…” şeklinde sözlerini bitirdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Sorajans kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.