Sorajans

Cizre Devlet Hastanesi’nde stoklarda ilaç kalmadı!

Cizre Devlet Hastanesi’nde stoklarda ilaç kalmadı!
14 views
11 Ocak 2021 - 3:52

Cizre Devlet Hastanesi’nde Kovid-19 nedeniyle tedavi gören hastalar için kullanılan ilaçların hastane stoklarında kalmadığını belirten hasta yakınları, ilaçları eczanelerden kendi imkanları ile aldıklarını söyledi.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde son dönemlerde koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarında artış olduğu belirtildi. Cizre Devlet Hastanesi’nde Kovid-19 tedavisi gören hastaların hastane enfeksiyonu kaptığı iddia edilirken, güvenlik gerekçesiyle ismini vermek istemeyen bir hasta yakını, hastanede çok sayıda hastanın yattığını belirtti.

Hasta yakını, akrabası hastaneye yatırıldığında durumunun iyi olduğunu ve hastane yetkililerinin durumunun iyiye gittiğini aktardıklarını söyleyerek, “Yakınım hastaneye kaldırıldığında nefes darlığı yoktu. Bugün ise babam oksijen tüpü sayesinde nefes alabiliyor. Hemşireler babamın hastane enfeksiyonu kaptığını da söyledi. Hastalara doğru düzgün tedavi uygulanmıyor” dedi.

STOKTA İLAÇ YOK!

Kovid-19 nedeniyle enfeksiyon kapan hastalarda kullanılan Prednol-L 40mg ve Dekort gibi ilaçların hastane stoklarında kalmadığını belirten hasta yakını, “Bu ilaçlar vücudu yoğun enfeksiyon kapan hastalarda kullanılıyor. Akrabam 6 gündür hastanede tedavi görüyor. Prednol-L 40mg ve Dekort ilaçları hastane stoklarında bulunmuyor. Dolayısıyla 6 gün içerisinde bu ilaçları üç kere aldık. Burada yatan bütün hastalar kendi imkanları ile ilaç alıyor. İnsanlar doğru düzgün tedavi edilmiyor. Yetkililerin bu konuda önlem almasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Sorajans kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.