Sorajans

CHP’li vekiller Gültekin iddiasına ilişkin açıklama yapacak

CHP’li vekiller Gültekin iddiasına ilişkin açıklama yapacak
6 views
27 Aralık 2020 - 22:49

Muğla CHP vekili bir ismin Pınar Gültekin’in babasını arayarak davadan vazgeçmeleri konusunda teklifte bulunduğunun iddia edilmesi üzerine CHP Muğla milletvekilleri, iddiaları y-alanl-ayar-ak açıklama yapacaklarını duyurdu. Muğla’nın Ula ilçesinde 16 Temmuz’da kaybolan ve 21 Temmuz’da Menteşe ilçesinde c-ena-z-esi bulunan 26 yaşındaki Pınar Gültekin’i k-atl-e-den Cemal Metin Avcı ve kardeşi Mertcan Avcı hakkında açılan dava devam ediyor.

Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Fatih Çekirge, bugünkü yazısında bir Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla milletvekilinin Pınar Gültekin’in babasını arayarak davadan vazgeçmeleri konusunda teklifte bulunduğunu iddia etti. Sosyal medyada tepkilere neden olan bu iddialar üzerine CHP Muğla Milletvekilleri Süleyman Girgin, Burak Erbay, Suat Özcan ve Mürsel Alban iddiaların doğru olmadığını belirterek, ortak açıklama yapılacaklarını duyurdu.

DAVA HAKKINDA

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin (27), 16 Temmuz’da Cemal Metin Avcı tarafından katledilmişti.Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmada mahkeme heyeti, sanıklarının tutukluluk hallerinin devamına ve Gültekin’in kesin ölüm nedenin saptanması için İstanbul Adli Tıp Kurumu ilgili 1. Adli Tıp İhtisas Kurulu’na yazı yazılarak yeniden rapor istenmesine karar vermişti. Gültekin davası 4 0cak 2021 tarihinde görülmeye devam edecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Sorajans kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.