Sorajans

Pet Shop

Cem Yılmaz`dan yeni meslek

Cem Yılmaz`dan yeni meslek
42 views
20 Ekim 2021 - 5:34

Ünlü Komedyen Cem Yılmaz, sosyal medyanın en çok merak edilen isimlerinden birisi. Peki, Cem Yılmaz kimdir? Cem Yılmaz’a dair tüm detaylar haberimizde… Sinema oyuncusu, yönetmen, karikatürist ve komedyen Cem Yılmaz toplum içerisinde her zaman merak edilen isimlerden birisidir. Karakomik Filmler, Ali Baba Ve Yedi Cüceler, A.R.O.G ve G.O.R.A gibi filmler ile çok beğenilen işlere imza atan Cem Yılmaz hakkında merak edilenler haberimizde.

CEM YILMAZ KİMDİR? Cem Yılmaz, 23 Nisan 1973 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İlkokulu Mehmet Akif İlkokulu’nda tamamladı. Ortaokulda Bahçelievler Kazım Karabekir Ortaokulu’nu, sonrasında da Etiler Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’ni, Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel Yönetimi bölümünü tamamladı.

CEM YILMAZ HANGİ MİZAH DERGİSİ’NDE ÇALIŞTI? Üniversitede öğrenim gördüğü esnada, Türkiye’nin en köklü mizah dergilerinden birisi olan Leman Dergisi’nde çalışma hayatına başladı. 1992 ile 1995 seneleri arasında çalıştığı Leman dergisinde, karikatürleriyle de dikkatleri üzerine çekti. Bunun sonucunda 1995 yılında Leman Kültür Merkezi’nde “Bir Tat Bir Doku” isimli stand-up gösterilerini sunmaya başladı. Ardından 1998 yılında başrolü Mazhar Alanson ile birlikte paylaştığı Her Şey Çok Güzel Olacak isimli film ile ilk sinema deneyiminde bulunmuştur.

CEM YILMAZ KİMİNLE EVLİ? Cem Yılmaz 2012 yılında Ahu Yağtu ile dünya evine girmiş ve 2013 yılında da boşanmıştır. Çiftin Kemal isminde bir oğlu bulunmaktadır. CEM YILMAZ FİLMLERİ NEDİR? 2006 senesinde senaryosunu yazdığı ve aynı zamanda yönetmen koltuğunda da bulunduğu proje olan Hokkabaz filmini çeken Cem Yılmaz; G.O.R.A., A.R.O.G, Hokkabaz, Yahşi Batı, Deli Aşk, İftarlık Gazoz, Ali Baba ve 7 Cüceler, Son Umut, Pek Yakında, Arif v 216 gibi yapımlarda bulunmuş, 3 filmde de seslendirme sanatçısı olarak bulunmuştur.

CEM YILMAZ BOYU KAÇ, KAÇ KİLO? Cem Yılmaz son samanlarda yapımcı, senarist ve oyuncu olarak yer aldığı Karakomik Filmler isimli sinema filminde Aytaç karakterine can vermektedir. Cem Yılmaz, 1.70 metre boyunda, 84 kilo ve Boğa burcudur. CEM YILMAZ ALDIĞI ÖDÜLLER NELERDİR? 2016 – 21. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Ödülleri – Sinema Komedi – En İyi Erkek Oyuncu – İftarlık Gazoz 2011 – 4.Yeşilçam Ödülleri – En İyi Erkek Oyuncu – Av Mevsimi 2007 – 12.Sadri Alışık Ödülleri – En İyi Erkek Oyuncu – Hokkabaz 2006 – 11.Sadri Alışık Ödülleri – En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Organize İşler

CEM YILMAZ’IN DİZİ, FİLM VE GÖSTERİLERİ NELERDİR? 2019 – Karakomik Filmler (Alpay, Ayzek) (Sinema Filmi) 2017 – Fi (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi) 2017 – Deli Aşk (Şefik) (Sinema Filmi) 2017 – Arif V 216 (Arif, Erşan Kuneri) (Sinema Filmi) 2016 – Zootropolis: Hayvanlar Şehri (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi) 2015 – İftarlık Gazoz (Cibar Kemal) (Sinema Filmi) 2015 – Ali Baba Ve Yedi Cüceler (Ali Şenay-Boris Mancov) (Sinema Filmi) 2014 – Son Umut (Cemal) (Sinema Filmi) 2014 – Pek Yakında (Zafer Yıldız/Beşir) (Sinema Filmi) 2013 – Yahşi Çin (Azizi Vefa) (Sinema Filmi) 2013 – CM101MMX1 Fundamentals (Anlatıcı) (Sinema Filmi) 2012 – Şahane Misafir (Yusuf Antep) (Sinema Filmi) 2011 – Arabalar 2 (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi) 2010 –

Zefir (Konuk Oyuncu) (Sinema Filmi) 2010 – Av Mevsimi (Deli İdris) (Sinema Filmi) 2009 – Yahşi Batı (Aziz Vefa) (Sinema Filmi) 2009 – Yahşi Batı (Peder) (Sinema Filmi) 2009 – Arthur: Maltazar’ın İntikamı (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi) 2009 – Avrupa Yakası (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi) 2008 – Canım Ailem (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi) 2008 – A.R.O.G (Arif / Logar / Kaaya) (Sinema Filmi) 2008 – A.R.O.G (Okul Müdürü) (Sinema Filmi) 2007 – Arı Filmi (Barry B. Benson Seslendirmesi) (Sinema Filmi) 2006 – Hokkabaz (İskender Tünaydın) (Sinema Filmi) 2006 – Hokkabaz (Doktor) (Sinema Filmi) 2005 – Organize İşler (Müslüm Duralmaz) (Sinema Filmi) 2005 – Dikkat Şahan Çıkabilir (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi) 2004 – Simbiyotik (Sinema Filmi) 2003 – G.O.R.A (Arif Işık/Erşan Kuneri/Kubar/Logar) (Sinema Filmi) 2000 – Vizontele (Fikri) (Sinema Filmi) 1998 – Her şey Çok Güzel Olacak (Altan Çamlı) (Sinema Filmi) 1996 – Eşkıya (Hakan) (Sinema Filmi) 1995 – Bir Demet Tiyatro (Bahadır) (TV Dizisi)

CEM YILMAZ GRAFİKERLİĞE SOYUNDU Yaptığı stand- up gösterileriyle, televizyon programlarına katıldığı söylemleriyle sık sık adından söz ettiren Cem Yılmaz bu kez farklı bir sektöre giriş yaptı. NFT adı verilen, bir çeşit dijital çizimlerin, videoların hazırlanıp verilerin saklandığı portalda çizim yapmaya başladı. Yaptığı 3 çizimi alıcısını buldu. Yılmaz, NFT çizimlerini açık arttırma ile satışa sundu. Ünlü komedyenin 3 NFT’si alıcısını buldu ve satış işlemi gerçekleşti. Ünlü komedyen Yılmaz’ın ‘000001KIZ’ isimli NFT’si 6 ethereum yani yaklaşık 21 bin dolar, ‘CYHEAD000001 RED’ 0,53 ethereum, ‘CYHEAD000005 NAVY’ ise 0,5 ethereum üzerinden toplam olarak 3 bin 500 dolara alıcı buldu. Yılmaz eserlerini satın alan üç kişiye twitter üzerinden teşekkür etti. NFT’lerini satın alanlara gösterilerine gelebileceği iki kişilik davetiye göndereceğini söyledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Sorajans kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

v+)^~Z0jh"*'~,^vt"vt j~mr+ZZKbWzԡ޵(h j~mr+(/wG2wV֫nVحgzYv*2wVwb+q%j j~mr+(/z[G2wV֫nVح^v*2wVnb+q%j j~mr+(/v~zX+q%jZZKbWbb+q%jezXyبjIZ j~mr+(/镫-Oj.2wVzە+ezZؤb+q%jejbGƤ j~mr+(/yؾr('zg+q%jjjy-^bwzƤyآ鞣+q%j j~mr+(/־bƤ⵪zە+ezmjGƤ֤yبjIZ j~mr+(/yؾ욅~ejjjy-^b욅djZGDzjej j~mr+(/k9ޖ/yؾejjjy-^zXyؤjZbbej j~mr+(/镫-Oyؾejjjy-^V)$yؤjZZؤbej j~mr+(/yؾ݊֬"zە+ezGv*z֬$yؠ{7bgjɚ j~mr+(/yؾ*jVjV֫nVحv+kZZ֬i$WGjVj֡i." j~mr+(/yؾm뫺y^+ZZKbWy؛j|y^)v&ڟ*+W j~mr+(/zOyؾejjjy-^ښ)$yؤjZǫjhbej j~mr+(/趉)>bF⵪zە+ezhbGF趉)$yؤjZ j~mr+(/Ǿޖ/yؾ鮵zە+ez)z֧zXyؤkǭjwGK j~mr+(/z^v/jf֫nVح^׫-z j~mr+(/jjZ&v/{zjjy-^j|GJ'zWFjYv)(ǫ^/ j~mr+(/yؾm"뫺y^+ZZKbWy؛jIWGz j~mr+(/镫-Oj.2wVJ)zKZZKbW-Iˤ+q%jejbFr(jIZ j~mr+(/䢗bڳ隒)޲+ZZKbW$yح)޲))zIv+kjfw j~mr+(/yؾn&ޮzە+ezGz'Gz' j~mr+(/yؾڕbzە+ezGۯjWGۯjW j~mr+(/jX֧zXbK֫nVح{Zbb鮑gޖ)v). j~mr+(/݊Ϣ/Ƥ⵪zە+eyآ))zJ2wVv(J^Ƥ j~mr+(/䢗{(֫nVح)zHZVjy^'"jfr/ j~mr+(/䢗v*{Zf֫nVح)zHثZf݊&j j~mr+(/z֥J)zOjZ+ZZKbWz֥ejd$jZ j~mr+(/zOF⵪zە+ezǫjhejJ^F j~mr+(/䢗DzjF⵪zە+ezJ^Dzjej)zKɨZF j~mr+(/镫-OF⵪zە+ezZؤejejbJ^F j~mr+(/趉)>^V֫nVح-fI)zIV&jؤej j~mr+(/䢗,z˚V֫nVح)zF.jZJ^,z˚V j~mr+(/䢗%zojϬjb+ZZKbWW,jZ⒗zI^FkW j~mr+(/䢗jh⵪zە+ezJ^jhy^))zK⵩z j~mr+(/䢗k8G{뫺y^+ZZKbW)j⒗+dzwW j~mr+(/䢗KjOjb+ZZKbW$VkWJ^KjKz j~mr+(/䢗 3Ơ("zە+ezJ^ jZ⒗;z j~mr+(/䢗Ơ)>⵪zە+ezJ^ƥz,jY+W j~mr+(/䢗׫۲hjjy-^u&ڒj⒗u&ڒj j~mr+(/䢗Ʀ槕⵪zە+ezJ^j)zF槕 j~mr+(/jJ)zOjHzە+e{&)zFڒjɫJ^z j~mr+(/䢗ozjjy-^m&y^))zFڒj j~mr+(/'$J)zOvezjjy-^؜J^ez'$vY^/ j~mr+(/ݢ~^Y^+ZZKbW^J^ez^J^ez j~mr+(/亻Y(>ۥ⵪zە+ezKۥ)zGefJ^ez j~mr+(/䢗⵪zە+ezJ^z/W j~mr+(/䢗GI^+ZZKbW$zh⒗颒W j~mr+(/jjZ&(>z޲+ZZKbWjjZ&z޲)ɩd${ j~mr+(/jbJ)zO{֫nVح욖J^J'zȲjY)zI(ǫ" j~mr+(/zج)^(ǫ"zە+e{'Hz޲,)"J^J'zȿ j~mr+(/{ɫ>^隙"zە+ezJ'{&&jfzɩ)zI? j~mr+(/jjZ&(>+ZZKbWjjZ&FjY)zI? j~mr+(/yؾڕ~zhjjy-^bڕ^ئy^)v+n^譊j j~mr+(/yؾr('zgy^'"zە+ezG)ޙ{(zv(zgr* j~mr+(/bnW֫nVح/bvY^+/bvY^/ j~mr+(/ݢ~bnW֫nVحhjWbvY^'hjWbvY^/ j~mr+(/yؾn+$zjjy-^bn+$)^)v&K j~mr+(/yؾۥ⵪zە+ezGezy؝W j~mr+(/yؾ&jȭjjy-^b&jv+Zf j~mr+(/yؾ~zە+ezGm;yج3 j~mr+(/yؾ+Z)zjjy-^b+Z)zyد֦y^/ j~mr+(/jbJ)zOjf֫nVح욖J^fj̚J^fj j~mr+(/j,^隙"zە+ez֡&jfe9)zI? j~mr+(/qG隙"zە+eyv)qڑb j~mr+(/jG(ǫ"zە+e{&v)(ǫ"ɫGJ'zȿ j~mr+(/zج)bJ'zȭjjy-^b)yؤ{'Hbz޲/ j~mr+(/ȫ-+>bJ'zȭjjy-^jGJ'zȤZfbz޲/ j~mr+(/mزzߤfjȭjjy-^(!زz)zI%mv,J^fj j~mr+(/qfj֫nVحjvjfqڙ j~mr+(/鮊ejjJ)zOjf֫nVحkZ&)zI)ej|&jf j~mr+(/鮊ejfjȭjjy-^)&jf)&jf j~mr+(/鮊ejjG隙"zە+ezVɫGfjkZ&v)? j~mr+(/(ޟ욾bfjȭjjy-^z|yئjfz|yئjf j~mr+(/w욾^隙"zە+ezwrjwrj j~mr+(/w욾bfjȭjjy-^ܚyئjfܚyئjf j~mr+(/&Ƨfjȭjjy-^Ƨy)zI+&qJ^fj j~mr+(/鮊ejjfjjy-^)jfejy j~mr+(/q&濫fjȭjjy-^iƧk&)zIqɫJ^fj j~mr+(/zjfjjy-^zy+7 j~mr+(/yؾ+ZZKbWyئjfb j~mr+(/&ƧjG隙"zە+ez2jW)jb2jW)jb j~mr+(/&Ƨyؾ+ZZKbW&qGfjɩ\jxb j~mr+(/&Ƨjfjjy-^Ƨyɩ\jx j~mr+(/jϤyؾ⵪zە+e{&yئjfjb j~mr+(/j,bfjȭjjy-^e9v)-jlGfj j~mr+(/~>bfjȭjjy-^kGfjޖ$yئjf j~mr+(/zج)bfjȭjjy-^b)yئjfb)yئjf j~mr+(/jbG隙"zە+e{&b&b j~mr+(/ȫ-+>bfjȭjjy-^jGfj,VYyئjf د