Bahçeli, Çakıcı’yı övdü, Arınç’ın sözlerine ‘Ahmaklık’ dedi

Bahçeli, Çakıcı’yı övdü, Arınç’ın sözlerine ‘Ahmaklık’ dedi

Bülent Arınç’ın Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’ın tutukluluğunu eleştirmesine Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sonra MHP lideri Devlet Bahçeli de tepki gösterdi: “Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi olan siyaset eskisi bir şahsın Kavala ve Demirtaş’a güzellemeler yapması çarpıklık ve ahmaklıktır.” Bahçeli, Alaattin Çakıcı’yı övdü, “Asıl mafya Demirtaş” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç’ın Osman Kavala ve eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkındaki açıklamalarının suçluyu övme ve suça iştirak olduğunu söyleyerek tepki gösterdi.

Partisinin Meclis grubunda konuşan Bahçeli şu mesajları verdi:

BAKAN ZİYA SELÇUK’A ÖVGÜ:

Öğretmenlerimiz bize bilginin kafamıza doldurduklarımız değil, kafamızdan çıkanlar olduğunu öğreten cevherlerimizdir. Covid-19 salgınında uzaktan eğitim öğretim yoluyla yeni dünyanın kapıları hızla açılmaktadır. Öğretmeni sınıfından koparan, öğrenciyi okuldan mahrum eden bu salgının risk ve tehditlerini bütün yönleriyle kavrayıp stratejik avantaja çevirmek için kolları sıvamak zorundayız. Öğretmenlerimizin sorunlarını ayrı tutmamız mümkün değil. Öğretmeni ve eğitimi kalkınmanın merkezine koymak yerine neden yıllardır kıyısında beklettiğimiz sorgulanmalı. Dileğimiz atanamayan tek bir öğretmenimizin kalmamasıdır. Covid-19 salgınının yoğun bir şekilde yaşandığı bu günlerde MEB Bakanı’nın ve mesai arkadaşlarının muazzam çalışmaları bizi ziyadesiyle mutlu etmektedir. Şehit öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bütün öğretmenelerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.

İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU’NA TEPKİ:

Sağlık Bakanlığımız bütün imkanlarıyla mücadele etmektedir. Bu sürece destek vermek kendi ve toplum sağlığı adına büyük bir sorumluluktur. Ortak akılla, alınan tedbirlere bağlılıkla virüsün bulaşma hızını kesebiliriz. Herkesin hassas davranmalı. Hiç kimse başına buyruk hareket etmemeli. Bilim Kurulu’nun tavsiyelerine, Sağlık Bakanlığı’nın açıklamaları dışında hiçbir söz ve değerlendirmeye kulak asılmamalı. Her kafadan çatlak seslerin çıkması gergin ve tedirgin bekleyişleri şüphesiz tırmandıracaktır. Vaka ölüm sayıları ile kuşku uyandıracak, korku uyandıracak görüş paylaşanların bize göre samimiyetleri tartışmalı. İBB Başkanı’nın bulaşıcı hastalık kaynaklı vefatlarla ilgili Sağlık Bakanlığı’nı tekzip eden, laçka açıklamalarına itibar edilecek hiçbir yanı yok. Böylesi bir dönemde bile siyasi çıkar peşinde koşmak, devlet ve vatandaş arasında güvensizlik oluşturmaya çalışmak gafilce bir anlayıştır. CHP zihniyetin virüsün bulaşma hızından memnun mudur yoksa?

‘ERDOĞAN İLE HUKUKUMUZ HÜRMETE DAYALIDIR’

MANDACILAR VİTES YÜKSELTMİŞLER: Cumhur İttifakı’yla ilgili dedikoduları esefle takip ediyoruz. Mandacılar vites yükseltmişler. (‘RTE Bahçeli’yi harcar, Bahçeli de RTE’yi’ diye yazan Cumhuriyet yazarı Orhan Bursalı’yı kast ederek) Fitnenin zehiriyle zehirlenmiştir. Çünkü bunların canı bunları istiyor. Biz harcarsak sadece hainleri harcarız. Cumhur İttifakı pazarlık üstüne kurulmamıştır. Erdoğan ile hukukumuz Türkiye düşmanlarının kafalarının alamayacağı kadar tutarlı, plansız, ilkeli, karşılıklı hürmet ve muhabbete dayalıdır; kara kediler başka yerde dolaşsın. O pis ellerinizi Cumhur İttifakı’ndan çekin, Cumhur İttifakı yaşayacaktır, reformlar bir bir hayata geçirecektir. Onu bunu bırakın da Türk’süz anayasa taslağını nasıl hazırladınız ona cevap verin. Cumhur İttifakı; cukka ittifakı değildir, curcuna ittifakı değildir, çukur ittifakı değildir, çuval ittifakı değildir, çuvallamış bir ittifak hiç değildir. Bizim ittifakımız milletin ittifakıdır, tarihin ittifakıdır, bekanın ittifakıdır, milli ülkülerin ittifakıdır, ezcümle kızıl elmanın, kutlu yarınların ittifakıdır.

ALAATTİN ÇAKICI DAVA ARKADAŞIMDIR:

Alaattin Çakıcı benim benim dava arkadaşımdır, şehidimizin oğludur, vatan ve millet sevdalısıdır, üzerine atılı suçların bedelini 20 yıl cezaevinde kalarak ödemiş bir ülküdaşımızdır. Ülkücüden mafya, mafyadan da ülkücü olmaz. Alaatin Çakıcı’nın bu millete nasıl hizmet ettiğini bilenler bilir, bilmeyenler de kendi bilir. Çakıcı bebeklere kurşun sıkmadı, karakolları ateşe vermedi, yollara mayın döşemedi. Kılıçdaroğlu eğer mafya görmek istiyorsa birlikte anayasa hazırladığı teröristlere baksınlar. Alaattin Çakıcı ve onun gibi arkadaşlarımız bir dönem Türk devletine suikast düzenleyen terör örgütleriyle korkusuzca mücadele etmiştir. 31 diplomatımızı şehit eden ASALA terör örgütünün peşine düşmüşlerdir. Asıl mafya, yeraltı dünyasının elemanı Demirtaş değil midir? Kılıçdaroğlu hakkında düzenlenen fezlekenin genel kurula intikal etmesi ve karara bağlanması acil beklentimizdir.

BÜLENT ARINÇ NE YAPMAK İSTİYORSUN?

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi olan siyaset eskisi bir şahsın Kavala ve Demirtaş’a güzellemeler yapması çarpıklık ve ahmaklıktır. Bülent Arınç nereye varmak, ne yapmak istiyorsun? Nedir seni teröristlere sempatiyle baktıran. Bu şahsın iki suçlunun serbest bırakılmasını istemesi suçluyu övmektir, suça iştiraktir, ihanete yataklıktır. Terörist Demirtaş’ı ve Kürt kökenli kardeşlerimizi tanımak için Devran isimli hikâye kitabının okunmasını öneren bu gafil terör propagandasını alenen, milletimizin gözünün içine baka baka yapmıştır. Sayın Arınç, biz Kürt kökenli kardeşlerimizi bir teröristin anlatıldığı kitaptan değil, hayatın bizatihi içinden, milletimizin şerefli mensubu olmalarından, anıda, acıda ve gelecekte birlikte olmamızdan tanıyor ve onlara baktığımız zaman tıpatıp kendimizi görüyoruz. Devran isimli kitap bir terör anlatısıdır. Devran isimli şahıs bir teröristtir. Yazan da teröristtir.

https://youtu.be/T3MR6XIANuQ

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.