Sorajans

Arınç ofisi önünde protesto edildi

Arınç ofisi önünde protesto edildi
8 views
24 Kasım 2020 - 21:25

Cumhurbaşkanlığı YİK Üyeliği’nden istifa eden Bülent Arınç, Ankara’daki ofisinin önünde protesto edildi. Protestocular Arınç’ın Kavala ve Demirtaş’ın davalarına bakan hakim ve savcıları ‘tehdit ettiğini’ ileri sürerek “Devlete ihanet edenlerin donla çekilen fotoğraflarını unutma” dedi.

Eski Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Bülent Arınç’ın iş insanı Osman Kavala ve eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tahliye edilmesi yönündeki açıklamaları Ankara Altındağ’daki ofisinin önünde protesto edildi. 15 Temmuz Hakkaniyet Ocakları’nın düzenlediği protestoda konuşan Ocak Başkanı Ufuk Yeğin, Arınç’ın KHK’lılara ‘güzelleme yaparak, mağdur algısı yaratmaya çalıştığını’ savundu. Yeğin, Arınç’ın Kavala ve Demirtaş’ın davalarına bakan hakim ve savcıları ‘tehdit ettiğini’ ileri sürerek, “Kritik davalarda görev yapan hakim ve savcılarımız hangi cüretle tehdit ediyorsun. Devlete ihanet edenlerin donla çekilen fotoğraflarını unutma” dedi.

Yeğin, Arınç’ın yıllardır önemli makamlarda görev yaptığını vurgulayarak, “Zaman ayarlı bomba gibi birilerinden talimat almışçasına ülkede terör örgütleriyle ilgili mağduriyet edebiyatıyla bunlara sahip çıkmaya, terör örgütü temsilcilerini ‘cici çocuk’ gibi gösterip güzellemeler yapmaya devam etmektedir” diye konuştu. (ANKA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Sorajans kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.