Sorajans

18 yıl önce araba vardı da biz mi binmedik

18 yıl önce araba vardı da biz mi binmedik
12 views
28 Kasım 2020 - 23:32

Cemal Enginyurt: 18 yıl önce araba vardı da biz mi binmedik. MHP’den ihraç edilen Milletvekili Cemal Enginyurt, “18 yıl önce araba var mıydı” tartışmasına tahta arabayla katıldı…

TBMM’de bütçe görüşmeleri sırasında AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök’ün AK Parti iktidarı öncesini işaret ederek “18 yıl önce araba var mıydı” demesiyle ilgili tartışmaya Bağımsız Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da katıldı.

Ök konuşmasının ardından TBMM tutanağı görüntüsü paylaşarak, aslında “Yerli araba var mıydı, yerli araba?” dediğini söylemiş ve “Bahsettiğim yerli ve milli arabamız TOGG idi” demişti. Ancak TBMM Başkanlığı tarafından yapılan incelemede, Ök’ün “Araba var mıydı, araba” sözlerinin tutanakta, “Yerli araba var mıydı, yerli araba” olarak değiştirildiği ortaya çıkmıştı. Dün bu durum nedeniyle TBMM Tutanak Hizmetleri Başkan Yardımcısı sorumluluğu üstlenerek istifa etti.

Bu tartışmaya atıfta bulunan MHP’nin ihraç edilen ismi Bağımsız Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt sosyal medya hesabından esprili bir tweet paylaştı. Tahta çubuklardan derme çatma yapılan bir mini arabaya binerken çekilmiş fotoğrafını paylaşan Enginyurt, “18 yıl önce, ARABA vardı da biz mi binmedik” ifadelerini kullandı. Enginyurt’un paylaşımı sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Sorajans kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.