Sorajans

Koca: Zonguldak, Ankara, Sivas ve Malatya’da risk devam ediyor

Koca: Zonguldak, Ankara, Sivas ve Malatya’da risk devam ediyor
9 views
05 Aralık 2020 - 7:01

Korona virüsü salgınıyla ilgili olarak Zonguldak, Ankara, Sivas, Malatya valileri ve il sağlık müdürleriyle görüşen Sağlık Bakanı Koca, 4 ilde de riskin sürdüğünü söyledi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Zonguldak, Ankara, Sivas ve Malatya’daki yetkililerle, korona virüsü (Covid-19) salgınının seyrini görüştü.

Twitter hesabından açıklama yapan Fahrettin Koca, “Zonguldak, Ankara, Sivas, Malatya valileri, il sağlık müdürleri ve halk sağlığı başkanlarıyla ayrı ayrı il değerlendirme toplantıları yaptık. Sırasıyla Zonguldak, Ankara, Sivas ve Malatya’da risk devam ediyor” dedi.

4 ildeki yoğun bakım doluluk oranlarıyla ilgili bilgi veren Koca, “Son bir haftada Zonguldak’ta vaka artışı %50, yoğun bakım doluluk oranı %77, Ankara’da sabit artış olmakla birlikte yoğun bakım doluluk oranı %74, Sivas’ta artış %25, yoğun bakım doluluk oranı %66, Malatya’da artış %35 yoğun bakım doluluk oranı %61” ifadelerini kullandı.

Tedbirlere uyulması çağrısı yapan Koca, “Ara vermeden mücadeleye devam etmeliyiz. Tedbirlere daha sıkı uyarak sağlık çalışanlarımıza destek olalım. Sağlık çalışanlarının üzerindeki yükü azaltalım” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Sorajans kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.