Sorajans

Erdoğan; Kadının adı varsa Akp sayesinde

Erdoğan; Kadının adı varsa Akp sayesinde
6 views
10 Mart 2021 - 19:29

Akp Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugün Türkiye’de siyasetten ekonomiye kadar her alanda kadının adı ve imzası varsa, Akp’nin gayretleri sayesinde olduğunu savundu.

AKP Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi, Ankara’da toplandı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne denk gelen kongrede Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan konuştu. 

Yaptığı konuşmada, “Bugüne kadar kazandığımız tüm başarıları ve zaferleri, inşa ettiğimiz tüm eserleri kadınlarımızla birlikte gerçekleştirdik. Bugün Türkiye’de siyasetten ekonomiye kadar her alanda kadının adı ve imzası varsa AK Parti’nin gayretleri sayesindedir” diyen Erdoğan, hayata geçirdikleri reformlar ve uygulamalarla yıllarca çağdaşlık, laiklik adına kızlarımızın eğitim ve iş hayatında önlerini sinsice kesenlere en güzel cevabı hep birlikte verdiklerini söyledi.

Erdoğan, “Yeri geldi, buradaki birçok hanım kardeşlerimizin üniversitelere girmek isterken önleri kesilmedi mi? Şu anda içimizde üniversite kapısından geri çevrilen birçok hanım kardeşimiz var. O kapılardan geri çevrilenleri söke söke o üniversiteleri bitirdiler. İkna odalarından geri çevrilenler var. Bunlar daha sonra ana muhalefet partisinin de üst düzey yöneticisi olmadılar mı? 

Bunlar dürüst değiller. Dürüst olmadıkları için millet bunlara iktidar vermedi, vermiyor. Yıllarda kamuoyu önünde kadının adını kullanan, geri planda hep ezen, horlayan, istismar eden anlayışı bu mücadeleyle hem deşifre ettik, hem gerilettik. Meclis’te sadece AK Parti grubunda 54 kadın milletvekilimiz varsa bu mücadele sayesindedir. Kamudaki istihdamda kadın oranı yüzde 40’lar gibi Cumhuriyet tarihinin en yükseğine geldiyse, aynı mücadele sayesindedir” ifadelerini kullandı.

Kadına şiddet konusunda Meclis’te yeni bir komisyon oluşturacaklarını dile getiren Erdoğan, “Bugün grup başkanımızla da konuştum. Elimizden geleni sonuna kadar yapacağız. Şiddete maruz bırakılmasına müsaade edemeyiz. Kadın hakları konusunda en ileri sayılan ülkelerdeki cinayetler ülkemizden katbekat fazla. Ülkemizde tek bir kadının dahi alçakla katledilmesine caddelerin ortasında dövülmesine, son Samsun’da yaşanan hadise asla onlara haklılık payı çıkarmaz. Elimizden geleni yapacağız. Dün akşam Adalet Bakanım ile tekrar konuştum, bu işi sonuna kadar kovalayacaklarını söyledi. Ardından malum kişi tutuklandı” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Sorajans kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.