Sorajans

Pet Shop

Dağ: Geri adım yok

Dağ: Geri adım yok
33 views
31 Ocak 2021 - 2:36

HDP Amed Milletvekili Dersim Dağ, partisinin gençlik örgütüne yönelik baskı politikalarından dolayı geri adım atmayacaklarını, mutlak zafere odaklandıklarını söyledi. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Amed Milletvekili Dersim Dağ, gençlik ve kadın mücadelesinin iktidarın korkulu rüyası olduğunu belirterek, 8 Şubat’ta başlatacakları kampanyayı da işaret etti.

Dağ, sistematik olarak özellikle gençlik örgütlerine yapılan baskı, asimilasyon ve ajanlaştırma politikalarıyla ilgili ANF’ye konuştu. HDP Gençlik Meclisi’nin kurulduğu günden bu yana iktidarın sistematik baskısına maruz kaldığını hatırlatan Dağ, şunları söyledi: “İktidarın baskısını sadece HDP Gençlik Meclisi üzerinden ele almak pek doğru olmaz. Bizim devraldığımız gelenek başından beri bu tür baskılarla mücadele etmiş ve başarı elde etmiştir. Bizler de mirasçısı olduğumuz bu geleneğin mücadele ruhuyla yaşıyoruz ve mutlak zafere odaklanmış durumdayız. İktidar, devletin tüm aygıtlarıyla bize dört bir yandan saldırıyor. Gençlik Meclisi üyelerimiz sürekli kolluk veya MİT tarafından kaçırılıyor, gözaltına alınıyor veya ajanlık dayatılıyor. Gözaltına alınmayan Gençlik Meclisi üyemiz kalmadı. Bunun üstüne Gençlik Meclisi üyeleri ile ilişkili olup parti binalarımıza gelip giden gençler dahi gözaltına alınıyor ve kendilerine ajanlık dayatılıyor.”

ÖRGÜTLÜ GENÇLİKTEN KORKUYOR

İktidarın baskı politikasının, örgütlü gençlik mücadelesinden; kararlılık, inanç ve dinamizminden ne denli korktuğunun en net resmi olduğunu kaydeden Dağ, şöyle devam etti: “İktidar, gençlerin örgütlü mücadelesini kırıp kirli savaş politikalarını yaygınlaştırarak pasifize etmeye çalışıyor. Uyuşturucunun, ajanlığın, fuhuşun, asimilasyonun ve özellikle genç kadınlar üzerinden izlenen kirli politikaların ne denli yaygınlaştırılmaya çalışıldığını hepimiz açık bir şekilde görüyoruz. HDP Gençlik Meclisi olarak biz bu kirli savaş politikalarına karşı mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev mücadele ettiğimiz için bugün iktidarın bu denli hedefindeyiz. Başta da belirttiğim gibi; hiçbir baskı bizi bu mücadeleden alıkoyamaz, geri adım attıramaz. Bizler yıllardır olduğu gibi mücadelemize devam edeceğiz ve kazanan bizler olacağız.”

GENÇLER VE KADINLAR BİLİNÇLİ HEDEFTİR

Birçok bileşeniyle çok renkli, çok sesli olan HDP’ye dinamizm veren gençler ve kadınların yürüttüğü çalışmalar sayesinde halka bağın süreklileşip büyüdüğüne dikkat çeken Dağ, “İktidar, bu nedenle daha çok gençler ve kadınları hedef alıyor. Son günlerde Gençlik Meclisi ve TJA’ya yapılan operasyonlar da bu kirli planın bir parçasıdır” dedi.

İktidarın, Gençlik Meclisi üzerinde sürdürdüğü algı operasyonlarıyla kriminalize etmeye çalıştığını; güdümündeki devlet güçleri, yargı ve medyayı bunun için kullandığını kaydeden Dağ, “HDP, tüm gençlerin kendini rahatlıkla ifade edebildiği bir parti olduğu için gençler geleceğini burada görüyor ve HDP etrafında kenetleniyor. İktidar, bu nedenle Gençlik Meclisimize bu denli baskı kuruyor ve algı operasyonları yürütüyor. Bu operasyonlarla bizleri yıldırmaya, gençler ile olan bağımızı koparmaya çalışıyor ama bu çabalar beyhudedir” şeklinde konuştu.

ÇÖZÜM ÜRETMEYE VE MÜCADELEYE DEVAM

Bugüne kadar olduğu gibi bütün çalışmalarda halkı esas alacaklarını; bütün muhaliflerin, ezilenlerin, ötekilerin sesi olmayı sürdüreceklerini vurgulayan HDP Amed Milletvekili Dersim Dağ, şunları ekledi: “HDP olarak kapsamlı bir eylem planımız mevcut, 8 Şubat’ta yeni mücadele programımızı ilan edeceğiz. Kampanyamızın dört ana konusu; tecrit, açlık grevleri, Kobanê davası ve AİHM kararı olacaktır. Bu dört ana başlık üzerinden kapsamlı eylemler yapacağız. HDP olarak her platformda halkın taleplerini dile getirmeye, çözüm üretmeye ve mücadele etmeye devam edeceğiz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Sorajans kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

v+)^~Z0jh"*'~,^vt"vt j~mr+ZZKbWzԡ޵(h j~mr+(/wG2wV֫nVحgzYv*2wVwb+q%j j~mr+(/z[G2wV֫nVح^v*2wVnb+q%j j~mr+(/v~zX+q%jZZKbWbb+q%jezXyبjIZ j~mr+(/镫-Oj.2wVzە+ezZؤb+q%jejbGƤ j~mr+(/yؾr('zg+q%jjjy-^bwzƤyآ鞣+q%j j~mr+(/־bƤ⵪zە+ezmjGƤ֤yبjIZ j~mr+(/yؾ욅~ejjjy-^b욅djZGDzjej j~mr+(/k9ޖ/yؾejjjy-^zXyؤjZbbej j~mr+(/镫-Oyؾejjjy-^V)$yؤjZZؤbej j~mr+(/yؾ݊֬"zە+ezGv*z֬$yؠ{7bgjɚ j~mr+(/yؾ*jVjV֫nVحv+kZZ֬i$WGjVj֡i." j~mr+(/yؾm뫺y^+ZZKbWy؛j|y^)v&ڟ*+W j~mr+(/zOyؾejjjy-^ښ)$yؤjZǫjhbej j~mr+(/趉)>bF⵪zە+ezhbGF趉)$yؤjZ j~mr+(/Ǿޖ/yؾ鮵zە+ez)z֧zXyؤkǭjwGK j~mr+(/z^v/jf֫nVح^׫-z j~mr+(/jjZ&v/{zjjy-^j|GJ'zWFjYv)(ǫ^/ j~mr+(/yؾm"뫺y^+ZZKbWy؛jIWGz j~mr+(/镫-Oj.2wVJ)zKZZKbW-Iˤ+q%jejbFr(jIZ j~mr+(/䢗bڳ隒)޲+ZZKbW$yح)޲))zIv+kjfw j~mr+(/yؾn&ޮzە+ezGz'Gz' j~mr+(/yؾڕbzە+ezGۯjWGۯjW j~mr+(/jX֧zXbK֫nVح{Zbb鮑gޖ)v). j~mr+(/݊Ϣ/Ƥ⵪zە+eyآ))zJ2wVv(J^Ƥ j~mr+(/䢗{(֫nVح)zHZVjy^'"jfr/ j~mr+(/䢗v*{Zf֫nVح)zHثZf݊&j j~mr+(/z֥J)zOjZ+ZZKbWz֥ejd$jZ j~mr+(/zOF⵪zە+ezǫjhejJ^F j~mr+(/䢗DzjF⵪zە+ezJ^Dzjej)zKɨZF j~mr+(/镫-OF⵪zە+ezZؤejejbJ^F j~mr+(/趉)>^V֫nVح-fI)zIV&jؤej j~mr+(/䢗,z˚V֫nVح)zF.jZJ^,z˚V j~mr+(/䢗%zojϬjb+ZZKbWW,jZ⒗zI^FkW j~mr+(/䢗jh⵪zە+ezJ^jhy^))zK⵩z j~mr+(/䢗k8G{뫺y^+ZZKbW)j⒗+dzwW j~mr+(/䢗KjOjb+ZZKbW$VkWJ^KjKz j~mr+(/䢗 3Ơ("zە+ezJ^ jZ⒗;z j~mr+(/䢗Ơ)>⵪zە+ezJ^ƥz,jY+W j~mr+(/䢗׫۲hjjy-^u&ڒj⒗u&ڒj j~mr+(/䢗Ʀ槕⵪zە+ezJ^j)zF槕 j~mr+(/jJ)zOjHzە+e{&)zFڒjɫJ^z j~mr+(/䢗ozjjy-^m&y^))zFڒj j~mr+(/'$J)zOvezjjy-^؜J^ez'$vY^/ j~mr+(/ݢ~^Y^+ZZKbW^J^ez^J^ez j~mr+(/亻Y(>ۥ⵪zە+ezKۥ)zGefJ^ez j~mr+(/䢗⵪zە+ezJ^z/W j~mr+(/䢗GI^+ZZKbW$zh⒗颒W j~mr+(/jjZ&(>z޲+ZZKbWjjZ&z޲)ɩd${ j~mr+(/jbJ)zO{֫nVح욖J^J'zȲjY)zI(ǫ" j~mr+(/zج)^(ǫ"zە+e{'Hz޲,)"J^J'zȿ j~mr+(/{ɫ>^隙"zە+ezJ'{&&jfzɩ)zI? j~mr+(/jjZ&(>+ZZKbWjjZ&FjY)zI? j~mr+(/yؾڕ~zhjjy-^bڕ^ئy^)v+n^譊j j~mr+(/yؾr('zgy^'"zە+ezG)ޙ{(zv(zgr* j~mr+(/bnW֫nVح/bvY^+/bvY^/ j~mr+(/ݢ~bnW֫nVحhjWbvY^'hjWbvY^/ j~mr+(/yؾn+$zjjy-^bn+$)^)v&K j~mr+(/yؾۥ⵪zە+ezGezy؝W j~mr+(/yؾ&jȭjjy-^b&jv+Zf j~mr+(/yؾ~zە+ezGm;yج3 j~mr+(/yؾ+Z)zjjy-^b+Z)zyد֦y^/ j~mr+(/jbJ)zOjf֫nVح욖J^fj̚J^fj j~mr+(/j,^隙"zە+ez֡&jfe9)zI? j~mr+(/qG隙"zە+eyv)qڑb j~mr+(/jG(ǫ"zە+e{&v)(ǫ"ɫGJ'zȿ j~mr+(/zج)bJ'zȭjjy-^b)yؤ{'Hbz޲/ j~mr+(/ȫ-+>bJ'zȭjjy-^jGJ'zȤZfbz޲/ j~mr+(/mزzߤfjȭjjy-^(!زz)zI%mv,J^fj j~mr+(/qfj֫nVحjvjfqڙ j~mr+(/鮊ejjJ)zOjf֫nVحkZ&)zI)ej|&jf j~mr+(/鮊ejfjȭjjy-^)&jf)&jf j~mr+(/鮊ejjG隙"zە+ezVɫGfjkZ&v)? j~mr+(/(ޟ욾bfjȭjjy-^z|yئjfz|yئjf j~mr+(/w욾^隙"zە+ezwrjwrj j~mr+(/w욾bfjȭjjy-^ܚyئjfܚyئjf j~mr+(/&Ƨfjȭjjy-^Ƨy)zI+&qJ^fj j~mr+(/鮊ejjfjjy-^)jfejy j~mr+(/q&濫fjȭjjy-^iƧk&)zIqɫJ^fj j~mr+(/zjfjjy-^zy+7 j~mr+(/yؾ+ZZKbWyئjfb j~mr+(/&ƧjG隙"zە+ez2jW)jb2jW)jb j~mr+(/&Ƨyؾ+ZZKbW&qGfjɩ\jxb j~mr+(/&Ƨjfjjy-^Ƨyɩ\jx j~mr+(/jϤyؾ⵪zە+e{&yئjfjb j~mr+(/j,bfjȭjjy-^e9v)-jlGfj j~mr+(/~>bfjȭjjy-^kGfjޖ$yئjf j~mr+(/zج)bfjȭjjy-^b)yئjfb)yئjf j~mr+(/jbG隙"zە+e{&b&b j~mr+(/ȫ-+>bfjȭjjy-^jGfj,VYyئjf د