Sorajans

Pet Shop

Birleşik Mücadele Güçleri 4 Şubat’ta Kadıköy’e çağrı yaptı

Birleşik Mücadele Güçleri 4 Şubat’ta Kadıköy’e çağrı yaptı
69 views
02 Şubat 2021 - 8:30

Birleşik Mücadele Güçleri, gün boyu esnaf ziyaretleri, anma ve halk buluşmaları  gerçekleştirerek, herkesi 4 Şubat’ta kuruluşlarını ilan edecekleri basın açıklamasına davet etti. Birleşik Mücadele Güçleri, 4 Şubat’ta kuruluşlarını ilan etmeleri öncesi Kadıköy ve Şişli ve Küçükçekmece ilçelerinde birçok ziyaret gerçekleştirdi. Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Devrimci Parti, Ezilenlerin Sosyalist Partisi(ESP), Mücadele Birliği Platformu(MBP), Alınteri, Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) ile Partizan yönetici ve temsilcilerinden oluşan Birleşik Mücadele Güçleri, gün boyu esnaf ziyareti, anma ve halk buluşmaları gerçekleştirdi.

KİTLE ENGELLERİ AŞTI

Kadıköy ilçesinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, Şırnak Milletvekili Nuran İmir ile Birleşik Mücadele Güçleri temsilcilerinden bir heyet 4 Şubat’ta yapacakları basın açıklaması için bildiri dağıtmak isterken polis müdahalesiyle ile karşılaştı. Bildiri dağıtımı “İmralı ve tüm hapishanelerdeki politik tutsakların özgürlüğü için mücadeleyi yükseltelim” yazılı bildiriler “Örgüt propagandası” içerdiği gerekçesiyle engellenmek istenilirken, buna aldırış etmeyen kitle Kadıköy HDP İlçe Binası’na alkış ve zılgıtlar eşliğinde yürüdü.

‘ABLUKAYI KIRACAĞIZ’

İlçe binası önünde açıklama yapan HDP’li Kemal Bülbül, “Demokratik haklarımızı kullanarak, işsizliğe, yoksulluğa, ırkçılığa ve tekçiliğe karşı çıkıyoruz. Bu hakkımız hukuksuz bir şekilde engelleniyor” dedi. Yaşanan olayın zorbalıktan ibaret olduğunu kaydeden Bülbül, “Bu ırkçı, tekçi ablukayı mutlaka kıracağız. Bu zulme karşı sesinizi yükseltin. Ayağa kalkın, sokaklarda, caddelerde yürüyün. Bu zulme başkaldırmamak zulümden daha kötü bir şeydir” diyerek işçilere, emekçilere ve esnafa çağrıda bulundu.

ORTAK MÜCADELE ÇAĞRISI

Şişli ve Okmeydanı’nda da esnaf ve aile ziyaretleri yapıldı. Burada da HDP Milletvekilleri Dilşat Canbaz Kaya, Gülistan Kılıç Koçyiğit, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Devrimci Parti (DP), Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), Mücadele Birliği Platformu (MBP), Alınteri, Sosyalist Meclisler Federasyonu, Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) ve Partizan temsilcileri Okmeydanı’nda polisin attığı gaz kapsülü yaşamını yitiren Berkin Elvan’ın ailesini ziyaret etti. Ardından bildiri dağıtımı ile ortak mücadele çağrısında bulunuldu.

‘4 ŞUBAT’TA KADIKÖY’DEYİZ’

Berkin Elvan’ın ailesini ziyaret eden heyet adına konuşan HDP’li Dilşat Canbaz Kaya, “Devrimci kurumların yan yana gelmesini nasıl daha ileriye taşıyabiliriz diye tartışmalarımız vardı. İşçilerin, kadınların da dahil olduğu bu zemini daha fazla nasıl genişletebiliriz diye tartışmalar yürüttük. 4 Şubat’ta rıhtımda bir deklarasyon açıklamamız var sizleri de aramızda görmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Daha sonra konuşan Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan, heyeti desteklediklerini belirterek, kazanana dek mücadele saflarında olacaklarını söyledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları Sorajans kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

GiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeket

v+)^~Z0jh"*'~,^vt"vt j~mr+ZZKbWzԡ޵(h j~mr+(/wG2wV֫nVحgzYv*2wVwb+q%j j~mr+(/z[G2wV֫nVح^v*2wVnb+q%j j~mr+(/v~zX+q%jZZKbWbb+q%jezXyبjIZ j~mr+(/镫-Oj.2wVzە+ezZؤb+q%jejbGƤ j~mr+(/yؾr('zg+q%jjjy-^bwzƤyآ鞣+q%j j~mr+(/־bƤ⵪zە+ezmjGƤ֤yبjIZ j~mr+(/yؾ욅~ejjjy-^b욅djZGDzjej j~mr+(/k9ޖ/yؾejjjy-^zXyؤjZbbej j~mr+(/镫-Oyؾejjjy-^V)$yؤjZZؤbej j~mr+(/yؾ݊֬"zە+ezGv*z֬$yؠ{7bgjɚ j~mr+(/yؾ*jVjV֫nVحv+kZZ֬i$WGjVj֡i." j~mr+(/yؾm뫺y^+ZZKbWy؛j|y^)v&ڟ*+W j~mr+(/zOyؾejjjy-^ښ)$yؤjZǫjhbej j~mr+(/趉)>bF⵪zە+ezhbGF趉)$yؤjZ j~mr+(/Ǿޖ/yؾ鮵zە+ez)z֧zXyؤkǭjwGK j~mr+(/z^v/jf֫nVح^׫-z j~mr+(/jjZ&v/{zjjy-^j|GJ'zWFjYv)(ǫ^/ j~mr+(/yؾm"뫺y^+ZZKbWy؛jIWGz j~mr+(/镫-Oj.2wVJ)zKZZKbW-Iˤ+q%jejbFr(jIZ j~mr+(/䢗bڳ隒)޲+ZZKbW$yح)޲))zIv+kjfw j~mr+(/yؾn&ޮzە+ezGz'Gz' j~mr+(/yؾڕbzە+ezGۯjWGۯjW j~mr+(/jX֧zXbK֫nVح{Zbb鮑gޖ)v). j~mr+(/݊Ϣ/Ƥ⵪zە+eyآ))zJ2wVv(J^Ƥ j~mr+(/䢗{(֫nVح)zHZVjy^'"jfr/ j~mr+(/䢗v*{Zf֫nVح)zHثZf݊&j j~mr+(/z֥J)zOjZ+ZZKbWz֥ejd$jZ j~mr+(/zOF⵪zە+ezǫjhejJ^F j~mr+(/䢗DzjF⵪zە+ezJ^Dzjej)zKɨZF j~mr+(/镫-OF⵪zە+ezZؤejejbJ^F j~mr+(/趉)>^V֫nVح-fI)zIV&jؤej j~mr+(/䢗,z˚V֫nVح)zF.jZJ^,z˚V j~mr+(/䢗%zojϬjb+ZZKbWW,jZ⒗zI^FkW j~mr+(/䢗jh⵪zە+ezJ^jhy^))zK⵩z j~mr+(/䢗k8G{뫺y^+ZZKbW)j⒗+dzwW j~mr+(/䢗KjOjb+ZZKbW$VkWJ^KjKz j~mr+(/䢗 3Ơ("zە+ezJ^ jZ⒗;z j~mr+(/䢗Ơ)>⵪zە+ezJ^ƥz,jY+W j~mr+(/䢗׫۲hjjy-^u&ڒj⒗u&ڒj j~mr+(/䢗Ʀ槕⵪zە+ezJ^j)zF槕 j~mr+(/jJ)zOjHzە+e{&)zFڒjɫJ^z j~mr+(/䢗ozjjy-^m&y^))zFڒj j~mr+(/'$J)zOvezjjy-^؜J^ez'$vY^/ j~mr+(/ݢ~^Y^+ZZKbW^J^ez^J^ez j~mr+(/亻Y(>ۥ⵪zە+ezKۥ)zGefJ^ez j~mr+(/䢗⵪zە+ezJ^z/W j~mr+(/䢗GI^+ZZKbW$zh⒗颒W j~mr+(/jjZ&(>z޲+ZZKbWjjZ&z޲)ɩd${ j~mr+(/jbJ)zO{֫nVح욖J^J'zȲjY)zI(ǫ" j~mr+(/zج)^(ǫ"zە+e{'Hz޲,)"J^J'zȿ j~mr+(/{ɫ>^隙"zە+ezJ'{&&jfzɩ)zI? j~mr+(/jjZ&(>+ZZKbWjjZ&FjY)zI? j~mr+(/yؾڕ~zhjjy-^bڕ^ئy^)v+n^譊j j~mr+(/yؾr('zgy^'"zە+ezG)ޙ{(zv(zgr* j~mr+(/bnW֫nVح/bvY^+/bvY^/ j~mr+(/ݢ~bnW֫nVحhjWbvY^'hjWbvY^/ j~mr+(/yؾn+$zjjy-^bn+$)^)v&K j~mr+(/yؾۥ⵪zە+ezGezy؝W j~mr+(/yؾ&jȭjjy-^b&jv+Zf j~mr+(/yؾ~zە+ezGm;yج3 j~mr+(/yؾ+Z)zjjy-^b+Z)zyد֦y^/ j~mr+(/jbJ)zOjf֫nVح욖J^fj̚J^fj j~mr+(/j,^隙"zە+ez֡&jfe9)zI? j~mr+(/qG隙"zە+eyv)qڑb j~mr+(/jG(ǫ"zە+e{&v)(ǫ"ɫGJ'zȿ j~mr+(/zج)bJ'zȭjjy-^b)yؤ{'Hbz޲/ j~mr+(/ȫ-+>bJ'zȭjjy-^jGJ'zȤZfbz޲/ j~mr+(/mزzߤfjȭjjy-^(!زz)zI%mv,J^fj j~mr+(/qfj֫nVحjvjfqڙ j~mr+(/鮊ejjJ)zOjf֫nVحkZ&)zI)ej|&jf j~mr+(/鮊ejfjȭjjy-^)&jf)&jf j~mr+(/鮊ejjG隙"zە+ezVɫGfjkZ&v)? j~mr+(/(ޟ욾bfjȭjjy-^z|yئjfz|yئjf j~mr+(/w욾^隙"zە+ezwrjwrj j~mr+(/w욾bfjȭjjy-^ܚyئjfܚyئjf j~mr+(/&Ƨfjȭjjy-^Ƨy)zI+&qJ^fj j~mr+(/鮊ejjfjjy-^)jfejy j~mr+(/q&濫fjȭjjy-^iƧk&)zIqɫJ^fj j~mr+(/zjfjjy-^zy+7 j~mr+(/yؾ+ZZKbWyئjfb j~mr+(/&ƧjG隙"zە+ez2jW)jb2jW)jb j~mr+(/&Ƨyؾ+ZZKbW&qGfjɩ\jxb j~mr+(/&Ƨjfjjy-^Ƨyɩ\jx j~mr+(/jϤyؾ⵪zە+e{&yئjfjb j~mr+(/j,bfjȭjjy-^e9v)-jlGfj j~mr+(/~>bfjȭjjy-^kGfjޖ$yئjf j~mr+(/zج)bfjȭjjy-^b)yئjfb)yئjf j~mr+(/jbG隙"zە+e{&b&b j~mr+(/ȫ-+>bfjȭjjy-^jGfj,VYyئjf د